Strona korzysta
z plików cookies.
Zaakceptuj je, aby w pełni korzystać ze strony!
Więcej informacji

ptasia strefa7 dolna

 • Ptasie gniazda

  gniazd1introGniazdo zwykle kojarzy nam się z uwitą z traw półkulą, miejscem w którym ptaki składają jaja i wychowują swoje młode. Jednakże różnorodność ptasich domów jest znacznie większa, niż nam się wydaje. Ich konstrukcja, użyte materiały, czy nawet samo miejsce lokalizacji to dla miłośnika ptaków wskazówki do odpowiedzi na podstawowe pytanie - kto tu mieszka?

 • Dlaczego wieszamy budki

  budka002 introBudki lęgowe stanowią ostatnio nieodłączny element lasów i coraz większej ilości przydomowych ogrodów i sadów. Dziś wieszamy je po to, by pomóc ptakom w znalezieniu bezpiecznego miejsca na gniazdo. Jednak nie zawsze tak było. Dlaczego ludzie zaczęli wieszać budki i kto jest autorem najpopularniejszej w Polsce konstrukcji skrzynki lęgowej? Tego wszystkiego dowiecie się w naszym artykule i filmie.

 • Ustawa o ochronie przyrody

  ochr przyr004Ustawa o ochronie przyrody to jeden z ważniejszych dokumentów dotyczących dzikich ptaków. Choć przeciętny obserwator ptaków nie musi zapoznawać się z całą treścią tego zapisu, to powinien przynajmniej znać fragment dotyczący samych ptaków oraz jego prawne konsekwencje.

 • Zimowe gniazda

  zim gniaz002Mazurki i wróble jako jedyne z zimujących w Polsce gatunków ptaków budują specjalne gniazda na zimę. W odróżnieniu od gniazd z okresu lęgowego, gniazda zimowe nie służą ptakom do wychowywania potomstwa. Stanowią one schronienie dla ptaków dorosłych na czas długich i mroźnych zimowych nocy.


YouTubeFacebookgoogle

LIPIEC 2024
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31